Med en lokal kontaktperson, god kundeservice og et stabilt nettverk har Signal vært en trygg samarbeidspartner for Årnestoppen Boligsameie i Bodø.
Vi har fornyet avtalen. Det sier noe om hvor fornøyde vi er.
Det forteller Rune Johansen. Han sitter i styret i Årnestoppen Boligsameie i Bodø. I over åtte år har de hatt fiber fra Signal og Altibox. Nå har de skrevet under på en ny avtale som strekker seg iover fem nye år.
– Jeg skal være ærlig og si at vi kontaktet andre leverandører da kontrakten vår med Signal gikk ut. Men, så er det en gang sånn at du vet hva du har, men ikke hva du får. Våre beboere har ikke hatt problemer med Signal og er vant til hvordan det fungerer, så de stilte spørsmålstegn ved det å skulle bytte, forteller Johansen.
Det var ikke bare enkelheten ved å beholde Signal som var avgjørende for valget av leverandør for Årnestoppen, ei heller kun den konkurransedyktige prisen.

– Et av de viktigste punktene for å velge Signal er rett og slett at vi har vår egen kontaktperson her i Bodø. Valter (Jacobsen. Salgssjef, Salten. Red.anm.) er utrolig grei. Han kan vi ringe og svarer alltid. Er det noe som helst, så tar han tak i det, fortsetter Johansen. Boligsameiet vårt består av eldre mennesker, men en snittalder på 73 år. Det er derfor viktig at systemer vi bruker fungerer sømløst og at vi får hjelp dersom vi trenger det. Det gjør det med Signal.
Norges mest fornøyde kunder
Han trekker også frem den gode kundeservicen som Signal og Altibox har. I 2024 viste det seg at ingen er mer fornøyd enn TV-kundene til Altibox-partnerskapet. Hvert år analyserer EPSI kundetilfredshet og brukererfaringer i Norden, og Altibox skårer alltid høyt. For Signal og Altibox er det viktig å levere god service og gode produkter. Det merker Johansen i Bodø.
– Hos oss har vi valgt Flex som abonnement. Det betyr at hver enkelt beboer kan velge mellom tre forskjellige pakker, ut ifra hva osm passer dem best. Hver enkelt kan også bestille mer om de ønsker det. Det er enkelt og bra for alle.
Internett til el-billadere
Årnestoppen Boligsameie har flere fellesområder – treningsrom, fellesstua og ikke minst garasjen med tjukke vegger av betong. Her har Signal sørget for internettdekning til alle fellesområder, også el-billaderne i garasjen.
– For min del har jeg ikke hatt noe nedetid på internett alle de årene vi har hatt Signal. Alt har vært oppe og gått hele tiden. Når jeg i tillegg vet at dersom det skulle oppstå en feil, så fikser Signal det så raskt som mulig, sier Johansen.
Alt i alt er Årnestoppen Boligsameie så fornøyd med sin lokale kontaktperson, den gode kundeservicen, den konkurransedyktige prisen og det solide produktet at de velger å fortsette som borettslagskunde hos Signal.